areawideautoglass.com

Muzikāli autobusi, skanošas pieturas un neierasta zibakcija

SIA “VTU Valmiera” pilsētas svētkos “Valmiera virmo!”, no 6. līdz 8.augustam, jau tradicionāli piedalījās ar muzikālo autobusu un pieturu aktivitāti. Uzņēmuma apaļās jubilejas gadā bija vērojama arī neierasta zibakcija, savukārt Valmieras autoostā pasažieri varēja uzzināt, kā ceļš izskatās no autobusa vadītāja skatupunkta.

Pēc dalības krāšņajā pilsētas svētku atklāšanas gājienā, kur devās ne tikai SIA “VTU Valmiera” darbinieki, bet lepni ripoja arī viens no uzņēmuma taksometriem, mikroautobusiem un šogad iegādātajiem starppilsētu autobusiem, nākamajā dienā tika atklāti pirmie šī gada muzikālie autobusi. Pusdienlaikā, pievienojoties Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam Jānim Baikam un SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājam Oskaram Spurdziņam, maršrutā Nr.1 kino “Gaisma”-Valmiermuiža devās Valmieras Mūzikas skolas direktora Aivara Cepīša ansamblis un pedagoģes Ritmas Pētersones pianisti. Jaunie mākslinieki sniedza nelielu koncertu arī Valmiermuižas pieturā un tad devās atpakaļ līdz pilsētas autoostai.

Sešas minūtes pēc pirmā muzikālā autobusa startēšanas uz otru pilsētas galu – Vidzemes slimnīcu, izbrauca nākamā koncertzāle uz riteņiem. Tajā muzicēja Valmieras Mūzikas skolas pedagogs Gunārs Geduševs ar jaunajām saksofonistēm. Arī šis trio, gaidot autobusu atpakaļ uz autoostu, priecēja pasažierus pieturā pie slimnīcas.

Sestdien maršrutā Kocēni-stacija-autoosta muzikālo autobusu pārvaldīja Mārcis Bogdanovs. Bija sagatavotas arī dziesmu grāmatiņas, lai pasažieri varētu dziedāt līdzi. Lai gan bija paredzēts, ka Mārcis Valmieras stacijā uzstāšanos pabeigs, pēc pasažieru pieprasījuma koncerts turpinājās gan galapunktā paredzētajā atpūtas pauzē, gan atpakaļceļā līdz autoostai.

Šogad muzikālo autobusu šoferu gods tika Aldim, Intam, Albertam un Dainim.

Koncerta apmeklētājs Andrejs atzina, ka speciāli pielāgojis pieraksta laiku slimnīcā, lai varētu noklausīties saksofonistu koncertu. Savukārt Nelima ikdienā ir SIA "VTU Valmiera" konduktore, bet atvaļinājuma pirmajā dienā bija autobusā, pastāstot, ka koncerts ļoti paticis, šī aktivitāte iekļauta sarakstā, ko vēlas apmeklēt pilsētas svētku laikā. Arī pasažieris Aigars norādīja, ka pasākums ir iedvesmojošs, varējis dziedāt līdzi, turklāt redzams, ka cilvēki autobusā vairāk smaidot.

Netālu no pieturas pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā 4 piektdien, 7.augustā, koncertu sniedza apvienība, kuras dalībnieki, neskatoties uz gadu cipariem, jau daudzkārt muzicējuši dažādām publikām. Tomēr Valmieras pilsētas svētkos bija pirmais publiski pieejamais koncerts, esot šādā sastāvā. Apvienības nosaukums vēl nav oficiāli apstiprināts. Klausītājus priecēja Anete Irkle – balss, Keitija Ontensone – ģitāra, kahons, Reinis Briģis – ģitāra, balss.

Ierasts, ka dažādās zibakcijās – aktivitāte, kas notiek publiskā vietā un iepriekš nav izziņota, tādējādi pārsteidzot apkārtējos – lielākoties piedalās jaunieši. Sestdien, atzīmējot SIA “VTU Valmiera” 70.jubilejas gadu, notika neparasta zibakcija. Tajā piedalījās cienījama vecuma kungi - politiski represēto vīru koris “Baltie bērzi”. Sirmie kungi baltos kreklos pieskandināja laukumu pie Vidzemes Augstskolas un tuvāko apkārtni, dodoties uz Valmieras autoostu. Arī tur izskanēja vairākas dziesmas. Bet, iestiprinājušies ar svētku kliņģeri, “puisīši” – kā viņus mīļi dēvē diriģente Inga Zirne un koncertmeistare Inese Reinfelde, sagādāja pārsteigumu zibakcijas organizētājiem, autoostas apmeklētājus turpinot iepriecināt ar vēl vairākiem skaņdarbiem. Uzņēmuma vārdā lieli sveicieni vienaudzim – "Balto bērzu" dalībnieks Ivars arī nesen nosvinēja 70.dzimšanas dienu.

SIA “VTU Valmiera” izsaka pateicību korim “Baltie bērzi”, Valmieras Mūzikas skolai, Mārcim Bogdanovam un mūziķu trio par neaizmirstamajiem koncertiem, autobusu vadītājiem par saudzīgo skatuvju uz riteņiem pārvaldīšanu, šoferim Vadimam Daņiļenko, ar kura palīdzību bija iespējams vērot ceļu autobusa vadītāja acīm, Vidzemes Augstskolai par viesmīlību un skatītājiem par aplausiem un prieku.

Muzikālo autobusu aktivitāte pilsētas svētku ietvaros notika jau ceturto gadu. Skanošie autobusi un pieturas skatītājus aicinās arī nākamvasar.

 

 

 

 

 

 

Fotogalerija skatāma šeit.

 

 

Video skatāms arī šeit.