areawideautoglass.com

Valmierā diskutēs par ilgtspējīga sabiedriskā transporta attīstību Vidzemes reģionā

22.oktobrī no plkst.10.00 līdz 14.00 Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu korpusā Tērbatas ielā 10 norisināsies seminārs “Ilgtspējīga sabiedriskā transporta attīstība Vidzemes reģionā: problēmas, izaicinājumi un iespējas” informē Kristīne Melece, Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Eiropas Savienības (ES) atjaunojamās enerģijas un klimata politikas mērķi paredz līdz 2020.gadam nodrošināt vismaz 10% no enerģijas patēriņa transporta sektorā no atjaunojamiem energoresursiem, tajā skaitā biodegvielas. Turklāt degvielas piegādātājiem līdz 2020.gadam ir jāsamazina siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju apjoms par 6%, salīdzinot ar 2010.gadu.

Piedalīties aicināti valsts, pašvaldību iestāžu pārstāvji, transporta, enerģētikas un vides aizsardzības speciālisti, studenti, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un citi interesenti.

Seminārs tiek organizēts 13.Eiropas reģionu un pilsētu nedēļas atvērto durvju dienu ietvaros, kas no 1.septembra līdz 30.novembrim norisinās 31 Eiropas valstī – 177 reģionos un pilsētās.

Darba kārtība skatāma šeit.

Reģistrēšanās semināram var Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā.

Semināru atklās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. SIA "ZAAO” projektu vadītājs Mārtiņš Niklass stāstīs par 14.oktobrī Briselē ES Reģionālās partnerības darba grupā “Inovatīvā partnerība ilgtspējīgas enerģētikai 2020” (IPSE 2020) pārrunāto.

Pārstāve no Zviedrijas Anna Säfvestad Albinsson un Tartu pilsētas pašvaldības pārstāvis Janus Tamm no Igaunijas stāstīs par praktiskiem piemēriem un pilotprojektiem ilgtspējīgai sabiedriskā transporta attīstībai, izmantojot biometānu un dabasgāzi, iepazīstinās ar rezultātiem un turpmākajām darbībām.

Semināra otrajā daļā tiks apspriesta Latvija situācija dabasgāzes un biogāzes sektorā.  Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas pārstāvis Gustavs Gudzuks raksturos ilgstpējīga transporta nozīmi klimata pārmaiņu problemātikas kontekstā. Latvijas Biogāzes asociācijas pārstāvis Andis Kārkliņš iezīmēs esošo situāciju un nākotnes tendences Latvijas biogāzes nozarē.

Savukārt Kristīne Ruģele no Rīgas Tehniskās universitātes iepazīstinās ar veikto petījumu par biogāzes izmantošanas iespējām transporta sektorā Valmierā un  tehniskajiem aspektiem biometāna un dabasgāzes ražošanai un izmantošanai transportā.

Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants stāstīs par pilotrisinājumiem sabiedriskā transporta organizēšanai reģionos ar zemu iedzīvotāju blīvumu. Savukārt SIA “VTU Valmiera” transporta daļas vadītājs Guntis Kamzols sniegs ieskatu reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumā uzņēmumā.

Semināra izskaņā intersentiem  un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs iespēja ekspertiem uzdot interesējošus jautājumus.