areawideautoglass.com

Izskanējuši koncerti "Muzikālajos autobusos” un "Skanošajās pieturās”

Visvairāk topošo pianistu vienā autobusā, pūtēju kvintets Valmieras centrā, trīs puišu sveiciens pieturvietā "Laima”, līdz šim lielākais "Muzikālo autobusu” kolektīvs, līdzi dziedamas dziesmas un noskaņu mūzika ģitāras pavadījumā – tādi bija šī gada Valmieras pilsētas svētku "Muzikālie autobusi” un "Skanošās pieturas”.

Pirmā "koncertzāle uz riteņiem” ceļā devās jau 11.augustā. Valmieras Mūzikas skolas jaunie pianisti un skolotāja Irina Grīnberga svētku noskaņu radīja, grūto uzdevumu – spēlēt klavieres braucošā autobusā – izpildot ar smaidu un dāvājot pozitīvas sajūtas pasažieriem.

Sestdienas rīta pusē mūzika skanēja divās pieturvietās. Pie kino "Gaisma” uzstājās Kocēnu kultūras nama pūtēju kvintets, ne vienam vien garāmgājējam liekot apstāties un pat pašūpoties mūzikas ritmā.

Savukārt pieturvietā "Laima” uzstājās Sandris Dubovs un grupa "Priekšnojauta”. Sadarbībā ar frizētavu "Kristaps” pilsētas centrā tapa skatuve, kur izskanēja ne vien zināmi latviešu autoru skaņdarbi, bet arī pirmatskaņojums jaunākajai apvienības dziesmai, kas jau drīzumā nonāks pie klausītājiem.

Vēlāk tika sasniegts jauns rekords – lielākais kolektīvs "Muzikālajā autobusā”. Ieņēmuši autobusa aizmugures sēdekļus, kamerkoris "Kaķi” radīja īstu svētku noskaņu un dāvāja enerģiju vēl ilgam laikam.

Pēc šī koncerta ceļu ar "Muzikālo autobusu” turpināja Mārcis Bogdanovs, ģitāras pavadījumā izpildot līdzi dziedamas dziesmas, turklāt iepazīstinot pasažierus ar spēli "Laika mašīna 1961”, kas interesentiem pieejama Valmierā.

Īpašu noskaņu "Muzikālo autobusu” aktivitātes izskaņā radīja Mārtiņš Pūcītis, aicinot baudīt ģitāras maģisko skanējumu un radot mierpilnu un pozitīvu gaisotni.

Šo neparasto tradīciju – "koncertzāles uz riteņiem” un neierastas muzicēšanas vietas – Valmieras pilsētas svētku laikā SIA “VTU Valmiera” kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību īstenoja jau piekto gadu.

Gaidīsim “Muzikālajos autobusos” un “Skanošajās pieturās” nākamajos Valmieras pilsētas svētkos!

Fotogalerija skatāma šeit.

Videoieskats skatāms šeit.

Vidzemes TV sagatavots videosižets skatāms šeit.