areawideautoglass.com

Aicinām būt videi draudzīgiem un taupīt resursus, izmantojot sabiedrisko transportu!

No 16. līdz 22.septembrim visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, norisinās Eiropas mobilitātes nedēļas aktivitātes. Tā noslēgsies ar akciju “Diena bez automašīnām” 22.septembrī.

Šī gada mobilitātes nedēļas tēma ir “Ilgtspējīga un gudra mobilitāte – ieguldījums Eiropā”, rosinot cilvēkus izvērtēt pārvietošanās izmaksas un izvēlēties efektīvāko un videi draudzīgāko iespēju.

Ilgtspējīga mobilitāte saprotama ar alternatīvu privātajam transportam saskatīšanu un izmantošanu, tādējādi taupot resursus, uzlabojot veselību un esot videi draudzīgākiem.

Biežāk izvēloties pārvietoties ar kājām, velosipēdu vai sabiedrisko transportu, nevis ar personīgo automašīnu, pozitīvas pārmaiņas norisinās ne tikai apkārtējā vidē, bet ieguvumu var sajust katrs, kurš izvēlas ievērot ilgtspējīgas mobilitātes principus. Piemēram, finansiāls ieguvums – mazāks degvielas patēriņš, samazinās transportlīdzekļa uzturēšanas izmaksas; labsajūta – fiziskas aktivitātes ir ieteicamas katram, veselību uzlabos biežāka pārvietošanās ar kājām, velosipēdu, pozitīva ietekme ir staigāšanai kaut vai līdz autobusa pieturai tā vietā, lai uzreiz iesēstos privātā transportlīdzeklī; laika ietaupījums – pārvietojoties ar privāto automašīnu, pastāv lielāks risks nokļūt sastrēgumos, tāpat arī ir jāvelta laiks stāvvietas atrašanai; videi draudzīga rīcība – tiek taupīti resursi, samazinās izmešu daudzums.

SIA “VTU Valmiera” rūpējas par to, lai būtu videi draudzīgs uzņēmums. Lielākā daļa autobusu ir ar “EIRO 5” un “EIRO 6” dzinēju, kas nodrošina zemāku izmešu daudzumu un zemāku degvielas patēriņu. Videi draudzīga politika attīstīta arī citās uzņēmuma ikdienas darbībās, piemēram, līdz šī gada beigām tiks ieviesta energopārvaldības sistēma, kas palīdzēs rast iespējas energoresursu taupīšanai, pārtēriņa novēršanai un analizēšanai. Mūsu autobusu vadītāji ar labiem panākumiem startējuši arī vairākos ekonomiskas braukšanas konkursos, turklāt oktobra sākumā autobusa vadītājs Andrejs Demidočkins pārstāvēs uzņēmumu un Latviju “Iveco Bus Brand Service” finālbraucienos Čehijā. Lai tur tiktu, augustā sacensību dalībnieki trasē devās ar “Iveco Crossway” markas autobusu, ko SIA “VTU Valmiera” darbinieki un pasažieri jau iepazinuši, dodoties regulārajos starppilsētu braucienos. Dalībniekiem bija jāveic noteikta sacensību distance pa koplietošanas ceļiem Rīgā, cenšoties sasniegt iespējami zemāko degvielas patēriņu un iekļaujoties distances veikšanai atvēlētajā laikā.

SIA “VTU Valmiera” aicina iesaistīties Eiropas mobilitātes nedēļas aktivitātēs un izmantot ilgtspējīgas mobilitātes sniegtās priekšrocības.

Vairāk par Eiropas mobilitātes nedēļu var lasīt šeit (angliski).