areawideautoglass.com

Burtnieku un Kocēnu novadu skolēniem abonementa biļetes būs viedkartes formātā

No 2017.gada 5.janvāra Burtnieku novada un Kocēnu novada skolēniem abonementa biļetes braukšanai ar SIA “VTU Valmiera” vietējās reģionālās nozīmes maršrutu autobusiem būs elektroniskas viedkartes formātā.

Iekāpjot autobusā, skolēnam viedkarte jāiedod autobusa vadītājam, kurš to reģistrēs un izsniegs biļeti. Tā pasažierim ir jāsaglabā līdz izkāpšanai. Jāņem vērā, ka līdzi jābūt skolēna apliecībai, kas kopā ar biļeti jāuzrāda kontrolierim.

Uz viedkartes būs norādīts derīguma termiņš, numurs, kā arī SIA “VTU Valmiera” atpazīšanas zīme. Kartes darbības termiņš būs viens gads.

Pārējie skolēni pagaidām izmantos esošās abonementa biļetes, bet plānots, izvērtējot ieviešanu un veicot nepieciešamos uzlabojumus, elektronisko viedkarti pakāpeniski nodrošināt arī izglītības iestāžu audzēkņiem citās pašvaldībās, kas skolēnu regulārajiem pārvadājumiem sadarbojas ar SIA “VTU Valmiera”.

Ieviešot elektroniskās viedkartes, tiks nodrošināta precīza faktisko braucienu uzskaite, līdz ar to pašvaldība norēķināsies par faktiski veiktajiem braucieniem.