Pateicība autobusa vadītājam

Kad 21.septembrī SIA "VTU Valmiera" autobusa vadītājs Jurijs Namnieks skolas ekskursijā veda Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas - attīstības centra (VVBIVS-AC) 5.-12.klašu skolēnus un pedagogus, viņš vēl nenojauta, ka dienas beigās būs viens no filmas varoņiem. VVBIVS-AC izsaka pateicību Jurijam par pretimnākšanu un radošu garu.

Apskatījuši, kā dzīvo bites un izmēģinājuši izveidot vaska sveces, kā arī apciemojuši četrkājainos mīluļus patversmē, ekskursanti no Daugmales uzsāka mājupceļu. Tā kā tuvojās Skolotāju diena, jauniešiem radās ideja par videosveiciena sagatavošanu.

Galvenā doma bija atainot, ka VVBIVS-AC mācās skolēni no dažādām Latvijas vietām, bet, katru svētdienas vakaru ierodoties skolā, viņi satiek savu otru ģimeni - draugus un skolotājus.

Autobusa vadītājam tika izstāstīta ideja, kuras realizēšanai nebija jāveic ilgi pierunāšanas darbi, un filmēšana varēja sākties. Kopā septiņās pieturvietās tika nofilmēts, kā jaunieši sagaida autobusu, turot uzrakstu, kur norādīta viņu dzimtā pilsēta - Alūksne, Rīga, Ropaži, Valmiera, Viesīte, Rundāle un Rēzekne - un iekāpj autobusā, lai dotos uz Valmieru.

Jurijs pacietīgi darbojās kopā ar skolēniem un pedagogiem, jo vienas īsas ainiņas nofilmēšanai vispirms no autobusa nelielu ceļa posmu pirms pieturvietas acheter viagra bija jāizlaiž kāds no jauniešiem, jāpagaida, kamēr viņš un operators ieņem vietu pieturvietā, tad jāpiebrauc un jāsagaida, kā aktieris smaidīdams iekāpj autobusā. Savukārt pēdējā pieturvietā, kad tika filmēta aina pie skolas, bija jau tumšs, tāpēc ar padomu talkā nāca Jurijs, saslēdzot autobusa gaismas operatoram izdevīgā spilgtumā. Tāpat arī filmiņā jaunieši iejūtas skolas direktora un skolotāju lomās.

Ar tapušo video jaunieši pateicās saviem skolotājiem un viens otram par vienmēr priecīgu sagaidīšanu, par kopā būšanu un draudzību. Projektā, kas, Skolotāju dienā demonstrējot veikumu, sasildīja visu klātesošo sirdis, nozīmīgs ieguldījums bija arī Jurijam.

Filmiņa skatāma šeit.