Valmieras autoostā ar koncertu ieskandinās publiskās klavieres

Ceturtdien, 29.decembrī, plkst.18.00 Valmieras autoostā koncertu dāvinās kamerkoris "Kaķi" un Valmieras Mūzikas skolas jaunie pianisti. Tā mākslinieki ieskandinās publiskās klavieres, kas ikvienam spēlēt gribētājam autoostā pieejamas līdz janvāra vidum.

Koncertā skanēs līdzi dziedami skaņdarbi un melodijas, kas dāvinās īpašu noskaņu, sagaidot gadumiju.

Klavieres Valmieras autoostā pieejamas, lai ikviens, kurš nesen apguvis vai jau sen pieprot taustiņu pārvaldīšanas māku, varētu dāvināt koncertu sev un autoostas apmeklētājiem. Mērķis ir radīt jauku noskaņu un patīkamu pārsteigumu, jo autoostas apmeklētāji nezina, kad sāksies šādi neparasti koncerti un kurš tajos muzicēs.

Kā stāsta publisko klavieru idejas autors un ieviesējs Valmierā Mārcis Bogdanovs, pērnā gada vasarā Valmierā izskanēja vēl mūspusē nepieredzēts klavierspēles maratons gandrīz diennakts garumā, kad pie taustiņiem sēdās gan topošie pianisti, gan profesionāļi, gan vienkārši entuziasti, lai ieskandinātu pirmās publiskās klavieres pilsētā. Pēc maratona trīs īpaši apgleznotas klavieres mājvietu rada pilsētvidē: pie Dzirnavu ezeriņa, pie Vidzemes Augstskolas un pie Valmieras Mūzikas skolas. Vasaras izskaņā klavieres tika pārvietotas uz iekštelpām. Uzpostas svētku noskaņā, tās līdz pat janvāra vidum būs Valmieras autoostā, bet pēc tam atkal dosies ziemas miegā, lai nākamajā vasarā varētu atgriezties un iepriecināt valmieriešus un pilsētas viesus.

Valmieras autoostā klavieres muzicēšanai kopš 6.decembra pieejamas ar Valmieras novada fonda un SIA "VTU Valmiera" atbalstu.