Pieaudzis alkometra testa veicēju skaits

2016.gadā SIA “VTU Valmiera” pakalpojumu – alkohola koncentrācijas izelpā mērījumu – izmantojuši 1306 iedzīvotāji. 2015.gadā testu veica 1081 interesents.

Visvairāk mērījumu izdarīts Valmieras autoostā – 843, Rūjienas autoostā – 241 un uzņēmuma kontroles caurlaides punktā (Kocēnu novada “Brandeļos”) – 123. Savukārt Smiltenes autoostā alkohola koncentrācijas līmeni izelpā vēlējās uzzināt 53 iedzīvotāji un Valkā 46.

Biežāk pakalpojums bijis pieprasīts vasaras un ziemas saulgriežu laikā – jūnijā un decembrī.

Novērots, ka iedzīvotāji kļūst apzinīgāki, pirms izlemšanas, vai sēsties pie transportlīdzekļa stūres, veicot alkohola koncentrācijas izelpā mērījumus. Tas arī ir šī pakalpojuma mērķis – veicināt drošību uz ceļiem.

Pārbaude interesentiem pieejama katru dienu SIA “VTU Valmiera” caurlaides punktā (Kocēnu novads, Kocēnu pagasts, “Brandeļi”) no plkst. 5:00 līdz 24:00, kā arī Valmieras pilsētas, Valkas, Rūjienas un Smiltenes autoostās iestāžu darba laikā.

Testam izmantoti sertificēti alkometri ar vienreizējiem iemušiem. Rezultāti uzrādīs klientam alkohola koncentrāciju izelpā konkrētajā brīdī, tomēr darbinieks, kurš veiks pārbaudi, nesniegs ieteikumus, kā rīkoties. Tāpat arī SIA “VTU Valmiera” neuzņemas atbildību par klienta rīcību, kas varētu būt atkarīga no pārbaudes rezultāta. Maksa par pakalpojumu – 3 EUR, ieskaitot PVN. Maksa par atkārtotu pārbaudi pēc 15 min – 1.50 EUR, ieskaitot PVN.

Uzņēmumā atzinīgi vērtē, ka pieprasījums veikt alkohola koncentrācijas izelpā mērījumus arvien pieaug, jo sēšanās pie stūres alkohola reibumā ir bīstama ne tikai transportlīdzekļa vadītājam, bet apdraud arī citu personu veselību un dzīvību.

Jaunajā gadā SIA “VTU Valmiera” vēl labu ceļavēju un drošu nokļūšanu mājās.