areawideautoglass.com

Valmierā pirmo reizi testē elektroautobusu

No 25.jūlija līdz 1.augustam Valmierā kursē “Solaris” ražotais elektroautobuss Solaris Urbino 12 Electric ar mērķi testēt tā piemērotību pilsētas maršrutiem. Zilu, zaļu un baltu krāsu nesošais autobuss ir pirmais ar elektrību darbināmais sabiedriskais transportlīdzeklis Valmierā.

Tas ir videi draudzīgāks, neradot gaisa piesārņojumu, arī motors strādā klusi, kas pasažieriem varētu šķist neierasti. Manevrēšanas spēju, drošības un izturības ziņā autobuss ir līdzvērtīgs ierastajiem sabiedriskajiem transportlīdzekļiem.

Autobusa uzlāde tiek veikta SIA “VTU Valmiera” teritorijā Kocēnu novada “Brandeļos”. Lai pilnībā uzlādētu vienu pilsētas maršrutu autobusu, nepieciešamas četras stundas. Pēc tam sabiedriskais transportlīdzeklis darbojas, veicot apmēram 200 kilometru garu ceļu.

Testa autobuss kursēs vairākos pilsētas maršrutos dažādos satiksmes intensitātes laikos, lai pēc iespējas labāk novērtētu tā iespējas.

Valmierā pilsētas maršrutos autobusi nereti kursē 13 stundas diennaktī. Tāpēc svarīgs ne tikai izmešu samazinājums, bet arī trokšņa līmenis, kursējot, piemēram, gar slimnīcu, dzīvojamām mājām u.tml. Tāpat autobusa darbināšanai netiek izmantota dīzeļdegviela.

Pasažieriem šī ir Valmierā līdz šim nebijusi iespēja – braukt sabiedriskajā transportlīdzeklī, kas pilnībā darbināts ar elektrību. Autobusā ir padomāts par visām ērtībām, tam ir arī īpaša vieta bērnu ratiņiem, cilvēkiem ratiņkrēslā.

Šogad aprīlī uzņēmums testēja jaunu Iveco Bus Urbanway markas hibrīdautobusu, kas enerģiju ražoja bremzējot. Tā tika izmantota akumulatoru uzlādēšanai, kas savukārt ļāva noteiktu laiku braukt ar izslēgtu dzinēju, izmantojot saražoto enerģiju. Pērnā gada rudenī SIA “VTU Valmiera” testēja pirmo hibrīdautobusu – “Volvo” ražoto, ar kuru tika sasniegts apmēram 30 procentu degvielas patēriņa un izmešu samazinājums.

Domājot par mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu videi draudzīgu risinājumu ieviešanā, SIA “VTU Valmiera” izmanto iespēju pārbaudīt jaunākās paaudzes autobusu piemērotību Valmieras maršrutos.