areawideautoglass.com

Atstarotājus izgatavo invalīdu biedrība

Trešdien, 25.aprīlī, Valmieras invalīdu biedrības “Atspēriens” valdes priekšsēdētāja Ilga Mauriņa pasniedza SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājam Oskaram Spurdziņam biedrības biedru veidotus atstarotājus. Tas ir veiksmīgas sadarbības un jaunas draudzības starp biedrību un uzņēmumu sākums.

SIA “VTU Valmiera” jau vairākus gadus rīko dažādas aktivitātes, lai veicinātu drošību uz ceļa. Bijuši gan zīmējumu konkursi, gan atstarotājus veidojuši skolas vecuma bērni, gan notikusi atstarojošo vestu apgleznošanu, procesā iesaistoties arī Valmieras Drāmas teātra aktieriem.

Ideja par sadarbību ar invalīdu biedrību radās pērnā gada nogalē, kad Ilga Mauriņa saņēma apbalvojumu “Goda valmieriete 2018” un pieteikuma video pastāstīja, cik aktīvi biedrības biedri strādā radošajās darbnīcās. Katrs atstarotājs ir rūpīgi gatavots, paturot prātā, ka tas, iespējams, glābs kāda gājēja veselību vai pat dzīvību. Tāpat, kā norādīja Ilga Mauriņa, sadarbība bija jauna iespēja uzsvērt jautājumu par vides pieejamību cilvēkam ar invaliditāti. Jo vairāk gan autobusa vadītājs, gan pasažieri apzinās un izprot, kāda veida palīdzība nepieciešama pasažierim ar invaliditāti, jo biežāk tiek novērsti dažādi pārpratumi vai neērtas situācijas.

SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš pateicās par rūpīgo darbu un skaisto iznākumu, norādot, ka atstarotāji nonāks pie “neredzamajiem gājējiem”. Lai arī vakari paliek arvien gaišāki, gājējiem ir jāņem vērā, ka tumšajā diennakts laikā, esot uz ceļa braucamās daļas, bez atstarojoša elementa viņi transportlīdzekļa vadītājam nav redzami. Turklāt jāņem vērā, ka autobusa bremzēšanas ceļš ir garāks nekā automašīnai.

Pateicībā par noderīgo dāvinājumu uzņēmums invalīdu biedrībai nodrošināja autobusu pilsētas ekskursijai. Valmieras muzeja galvenās pētnieces Lienes Rokpelnes vadībā ekskursanti atklāja Valmieru no jauna, uzzinot, kādi notikumi dažādo laikos risinājušies mūsdienās tik ierastās vietās. Piemēram, ekskursanti uzzināja, ka bijušajā Valmieras Mūzikas skolas ēkā pretī Dzirnavu ezeriņam bijis dzemdību nams. Interesants stāsts bija par Valmieras salātu rašanos. Atklāti arī vairāki smieklīgi stāsti par notikumiem vietā, kur tagad ir Valmieras Mūzikas skola, bet agrāk bija atskurbtuve un pirts.

SIA “VTU Valmiera” autobusa vadītāji ir aculiecinieki, ka joprojām daudz gājēju, pārvietojoties ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā, izvēlas būt “neredzami”, tādējādi apdraudot ne tikai savu veselību un dzīvību, bet arī transportlīdzekļa vadītāja un pasažieru, tiem cenšoties izvairīties no sadursmes.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Savukārt cita veida atstarotāji noderēs papildu drošībai.

FOTOGALERIJA