Atsāks kursēt 12.maršruta autobuss

SIA “VTU Valmiera” informē, ka no 1.septembra, noslēdzoties skolēnu vasaras brīvlaikam, atsāks kursēs Valmieras pilsētas 12.maršruta autobuss.

Maršruts izveidots, lai nodrošinātu skolēnu nokļūšanu Valmieras Mākslas vidusskolā (Purva ielā 12), un autobuss šajā maršrutā kursē darba dienās mācību gada laikā.

12.maršruts

Atiešanas

laiks

Pienākšanas

laiks

Izpildes

dienas

Purva iela- Brīvības iela- Purva iela

14:45

15:15

12345

Purva iela- Brīvības iela- Purva iela

15:30

16:00

12345

Purva iela- Brīvības iela- Purva iela

16:10

16:40

12345

Purva iela- Brīvības iela- Purva iela

17:05

17:35

12345

Purva iela- Brīvības iela- Purva iela

17:50

18:20

12345

Purva iela- Brīvības iela- Purva iela

18:30

19:00

12345

Purva iela- Brīvības iela- Purva iela

19:15

19:45

12345

Purva iela- Brīvības iela- Purva iela

20:00

20:30

12345

Tāpat no 1.septembra tiks slēgts sezonas maršruts Valmiera – Brenguļi – Pūpoli – Valmiera no Valmieras autoostas plkst.19:05 (trešdienās, sestdienās, svētdienās), savukārt tiks atvērts šī paša maršruta reiss no Valmieras autoostas plkst.16:35 (trešdienās) un plkst.16:40 (sestdienās, svētdienās). Tiks slēgts arī sezonas maršruts Valmiera – Burtnieki – Pidriķis – Valmiera no Valmieras autoostas plkst.07:10 (sestdienās).

No 1.septembra izmaiņas būs arī reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos. Saraksts skatāms šeit.

Sagaidot jauno mācību gadu, SIA “VTU Valmiera” aicina izmantot atlaides, kas pieejamas skolēniem mēneša biļetes vienam kalendārajam mēnesim vai abonementa biļetes (vienam kalendārajam mēnesim darba dienās) iegādei. Tās skolēnam samazinās braucienu izmaksas Valmieras pilsētas maršrutu autobusos.

Abonementa biļeti (darba dienām) ar 75 procentu atlaidi un mēneša biļeti ar 50 procentu cenu samazinājumu mācību gada laikā aicināti izmantot Valmieras pilsētā dzīvesvietu deklarējušie vai faktiski dzīvojošie vispārizglītojošo izglītības iestāžu (1.-12.klašu) skolēni (arī vakarskolu), profesionālo vidējās izglītības iestāžu audzēkņi un augstāko izglītības iestāžu dienas nodaļu studenti.

Mēneša un abonementa biļetēm atlaide 50 procentu apmērā noteikta Burtnieku novada Valmieras pagastā dzīvesvietu deklarējušajiem vispārizglītojošo skolu klātienes skolēniem (arī vakarskolu) mācību gada laikā.

Samazinātās cenas mēneša un abonementu biļetes iespējams iegādāties Valmieras autoostā (Stacijas ielā 1), uzrādot skolēna vai studenta apliecību un izziņu par deklarēto dzīvesvietu vai rakstisku apliecinājumu no mācību iestādes par faktisko dzīvesvietu Valmierā vai attiecīgi Valmieras pagastā.

Savukārt Kocēnu novada saistošie noteikumi paredz skolēniem abonementa biļetes iegādi segt 100 procentu apmērā 1.-9.klases skolēniem, kuri ir deklarēti un mācās Kocēnos vai arī ir deklarēti citur, bet mācās Kocēnos, kā arī 50% apmērā Kocēnos deklarētiem vidusskolēniem (10.-12.klase), kuri mācās citur. Vecākus lūdzam vērsties Kocēnu novada domē vai mācību iestādē.

Pirmsskolas vecuma bērniem, kuri vēl nav uzsākuši skolas gaitas, par braucienu pilsētas un tālsatiksmes autobusos nav jāmaksā. Tomēr jāņem vērā, ka vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai citas vecākas personas, kura ir vismaz 13 gadus veca, uzraudzības.

Bezmaksas braucieni ar starppilsētu autobusiem noteikti bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri ir audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālajās izglītības iestādēs.

Pasažieriem, kuri nemaksā par pārvietošanos ar sabiedrisko transportu, līdzi jābūt bezmaksas jeb “nulles” biļetei, ko var saņemt autoostā (ja izmanto starppilsētu vai vietējās nozīmes autobusus) vai pie transportlīdzekļa vadītāja, kā arī dokumentam, kas apliecina par tiesībām braukt bez maksas.

Skolēniem braukšanas atlaides darbojas mācību laikā, savukārt pārējām iedzīvotāju grupām – visu gadu.

Par samazinātu cenu iespējams iegādāties mēneša vai abonementa biļetes. Viena brauciena biļetei atlaides nav spēkā.

Par atlaidēm SIA “VTU Valmiera” autobusos citām iedzīvotāju grupām var uzzināt šeit.