Aicinām lietot atstarojošu vesti

SIA “VTU Valmiera” aicina pasažierus, kuri gaida autobusu pieturvietā ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā, valkāt atstarojošu vesti. Tas novērsīs starpgadījumus, ka autobusa vadītājs braukt gribētāju nepamana un pieturvietā neapstājas.


Ja neviens nevēlas izkāpt un pieturvietā braukt gribētāju nav, autobusa vadītājs var turpināt ceļu, konkrētajā pieturvietā neapstājoties. Pasažieriem lūgums ņemt vērā, ka diennakts tumšajā laikā, kā arī sliktos laikapstākļos bez gaismu atstarojošas vestes viņi nav pamanāmi. Tāpat lūdzam pasažierus autobusu gaidīt pieturvietā, nevis automašīnā tai blakus, pretējā ceļa pusē u.tml.

Pasažieru drošībai atgādinām, ka Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kuri pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Savukārt cita veida atstarotāji noderēs papildu drošībai.