Bagāžas pārvadāšana

SIA “VTU Valmiera” atgādina par bagāžas pārvadāšanas noteikumiem.

Bez maksas pārvadājama bagāža

Ministru kabineta noteikumi Nr.599 “Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība” nosaka, ka pasažierim ir tiesības sabiedriskā transportlīdzekļa salonā bez maksas pārvadāt bagāžu, kas ir viegli pārnēsājama un kuras izmērs (garums, platums, augstums) nepārsniedz 40 x 40 x 20 cm, bet svars – 8 kg. Bagāžu novieto tai paredzētajā vietā (bagāžas plauktā) vai vietā zem priekšā esošā sēdekļa.

Bagāžu, kuras izmēri un svars pārsniedz iepriekš minētos parametrus, pārvadā sabiedriskā transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā. Par šāda veida bagāžu SIA “VTU Valmiera” noteiktā maksa ir 20 procenti no biļetes cenas. Jāpiemin, ka pasažieriem, kuriem pienākas braukšanas maksas atvieglojumi, par bagāžu ir jāmaksā.

Sabiedriskajā transportlīdzeklī bez maksas drīkst pārvadāt kruķus, bērnu ratiņus, personu ar invaliditāti riteņkrēslu, kā arī bagāžu, kurai viens no noteikumos minētajiem bagāžas izmēriem pārsniedz noteikto izmēru (piemēram, saliekamā makšķere, slēpes, ragaviņas), ja sabiedriskā transportlīdzekļa tehniskās iespējas to pieļauj.

Sabiedriskajā transportlīdzeklī aizliegts pārvadāt lietas, kuras var nodarīt kaitējumu citiem pasažieriem, viņu bagāžai vai sabiedriskajam transportlīdzeklim.

Mājdzīvnieku pārvadāšana

Ir atļauts pārvadāt suņus, kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, ievērojot dzīvnieku aizsardzības noteikumus. Pasažieris, kurš pārvadā dzīvnieku, rūpējas, lai dzīvnieks netraucē citus pasažierus. Bez maksas pārvadā suni, kas sniedz pavadoņa vai asistenta pakalpojumu.

Uzņēmums iesaka mājdzīvnieku padzirdīt gan pirms došanās ceļā, gan, ja nepieciešams, brauciena laikā. Arī neliela pastaiga pieturvietā, kaut divas minūtes, būtu ļoti svarīga. Mājdzīvnieku pirms ekskursijas nedrīkst pārbarot, ceļam jāizvēlas diennakts vēsākais laiks, kā arī saimniekam jāatrodas dzīvnieka tuvumā visu pārbrauciena laiku. Mājdzīvniekiem atrašanās sabiedriskajā transportā, īpaši karstā laikā, ir papildu stress. Tā kā autobusi kursē, ievērojot laika grafiku, grūti nodrošināt visus ieteikumus labai mīluļu pašsajūtai. Rūpējoties par to veselību, SIA “VTU Valmiera” aicina izvērtēt mājdzīvnieku pārvadāšanu sabiedriskajā transportā.

Velosipēdu pārvadāšana

Velosipēdus reģionālās nozīmes maršrutos var pārvadāt kā bagāžu. Tas nozīmē, ka īpašniekam velosipēds jānodod bagāžā daļēji izjauktā veidā, kā arī tam jābūt iesaiņotam tā, lai, ja gadījumā tas bagāžas nodalījumā saslīdētu, tas netiktu bojāts, kā arī netiktu bojātas citas tur esošās bagāžas vienības.

Autobusa vadītājs izvērtē situāciju un pieņem lēmumu, vai uzņemt pasažieri ar velosipēdu, turklāt ir autobusi, kuru bagāžas nodalījums ir mazas ietilpības, tāpēc velosipēdus pārvadāt nav fiziski iespējams. Par bagāžas vienībām, kuras atrodas bagāžas nodalījumā, atbildību uzņemas uzņēmums, nevis pasažieris, tāpēc nevar pārmest autobusa vadītājiem, ja viņi nevēlas uzņemties šo risku – pārvadāt velosipēdus neizjauktā veidā un droši neiesaiņotus

Kontroles laikā pasažierim ir pienākums uzrādīt biļeti, bagāžas biļeti vai dokumentu, kas apliecina pasažiera tiesības izmantot braukšanas maksas atvieglojumus.

Jāpiemin, ka SIA “VTU Valmiera” drošības apsvērumu dēļ nepārvadā bagāžu bez pasažiera.

Nozaudēta bagāža vai personiskā manta

Par SIA “VTU Valmiera” autobusā nozaudētu bagāžu vai mantu aicinām zvanīt pa tālruni 64229129 vai 29203857.