Ārkārtējā situācijā skolēniem nepiemēros braukšanas maksas atvieglojumus

26.martā Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par braukšanas maksas atvieglojumu nepiemērošanu Valmieras pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos Valmieras pilsētas vispārizglītojošo iestāžu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu skolēniem līdz brīdim, kad Latvijā tiks atcelta ārkārtējā situācija.

Ņemot vērā gan epidemiologu ieteikumus, gan satiksmes ministra aicinājumu vīrusa izplatības ierobežošanai sabiedriskajā transportā, lai novērstu  bezmērķīgu pulcēšanos un pārvietošanos, kad iedzīvotājiem ir jāievēro fiziskā distancēšanās, pieņemts lēmums uz laiku atcelt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā skolēniem. Lēmums palīdzēs nodrošināt arī epidemioloģisko drošību un mazināt sabiedrības veselības apdraudējumu, ierobežojot Covid-19 infekcijas izplatības risku Valmierā. Turklāt no 23.marta visā valstī mācību process notiek attālināti, nenotiek treniņi, pulciņi un interešu izglītības nodarbības, skolēniem šobrīd nav nepieciešams ar sabiedrisko transportu doties uz izglītības iestādēm, lai tās apmeklētu klātienē.

Braukšanas maksas atvieglojumi skolēniem netiks piemēroti, kamēr ir spēkā Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojums Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Lēmums par braukšanas maksas atvieglojumu nepiemērošanu Valmieras pilsētas vispārizglītojošo iestāžu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu skolēniem līdz brīdim, kad Latvijā tiks atcelta ārkārtējā situācija, stāsies spēkā pēc saistošo noteikumu “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā” grozījumu saskaņošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un publicēšanas Latvijas Republikas oficiālajā izdevējā “Latvijas Vēstnesī”. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai mājaslapā www.valmiera.lv.