Dāvina atstarotājus “neredzamajiem” gājējiem

 

Skaistu un noderīgu dāvanu SIA “VTU Valmiera” sagatavoja Valmieras invalīdu biedrība “Atspēriens” – 100 pašu darinātus atstarotājus, ko uzņēmums nodeva tālāk “neredzamajiem” gājējiem.


SIA “VTU Valmiera” jau vairākus gadus rīko dažādas aktivitātes, lai veicinātu drošību uz ceļa. Bijuši gan zīmējumu konkursi, gan atstarotājus veidojuši skolas vecuma bērni, gan notikusi atstarojošo vestu apgleznošanu, procesā iesaistoties arī Valmieras Drāmas teātra aktieriem.

Katrs “Atspēriens” biedru atstarotājs ir rūpīgi veidots, paturot prātā, ka tas, iespējams, glābs kāda gājēja veselību vai pat dzīvību.

Gājējiem ir jāņem vērā, ka tumšajā diennakts laikā, esot uz ceļa braucamās daļas, bez atstarojoša elementa viņi transportlīdzekļa vadītājam nav redzami. Turklāt autobusa bremzēšanas ceļš ir garāks nekā automašīnai. SIA “VTU Valmiera” autobusa vadītāji ir aculiecinieki, ka joprojām daudz gājēju izvēlas būt “neredzami”, tādējādi apdraudot ne tikai savu veselību un dzīvību, bet arī transportlīdzekļa vadītāja un pasažieru, tiem cenšoties izvairīties no sadursmes.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kuri pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Savukārt cita veida atstarotāji noderēs papildu drošībai.