Iespējama starppilsētu autobusu kavēšanās Rīgā

Lūdzam pasažierus ņemt vērā, ka dažādu remontdarbu vai lielu norišu dēļ ir iespējama starppilsētu autobusu kavēšanās, gan iebraucot galapieturā, gan arī starppieturās.

Piemēram, pašlaik, Rīgā notiekot ceļu pārbūves darbiem, Deglava tilta slēgšanas un citu norišu dēļ ir iespējama starppilsētu autobusu kavēšanās. Līdz šim atsevišķos reisos pieredzēta kavēšanās pat līdz stundai. Atvainojamies pasažieriem par sagādātajām neērtībām, bet lūdzam arī ņemt vērā, ka autobuss iekļaujas kopējā satiksmes plūsmā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.599 “Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība” nosaka, ka “pārvadātājam ir pienākums atlīdzināt tiešos zaudējumus (neieskaitot atrauto peļņu), kas radušies, ja pasažieru regulāro pārvadājumu (izņemot pilsētas nozīmes maršrutus) sabiedriskā transportlīdzekļa pienākšana vai atiešana neatbilst kustības sarakstam, kā arī tad, ja atcelts reiss reģionālajā starppilsētu nozīmes vai reģionālajā vietējās nozīmes maršrutā, uz kuru pasažieris iegādājies biļeti. Šajā punktā minētais zaudējumu atlīdzināšanas pienākums neattiecas uz gadījumu, ja sabiedriskā transportlīdzekļa pienākšanas vai atiešanas neatbilstība kustības sarakstam vai reisa atcelšana notikusi no pārvadātāja neatkarīgu iemeslu dēļ”.

Tāpat lūdzam autobusu sagaidīt pieturvietā, nevis, piemēram, automašīnā tai blakus, jo, redzot, ka pieturvietā pasažieru nav, autobusa vadītājam ir tiesības tur nepiestāt.

Arī izkāpt galvaspilsētā iespējams, nebraucot līdz galapunktam. Šādā gadījumā pasažieriem, pērkot biļeti līdz konkrētai pieturvietai, arī biļetes cena būs attiecīga mazāka.