Izmaiņas “3+ Ģimenes kartes” izmantošanā

Ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus par valsts atbalsta programmas “Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”” īstenošanas kārtību, no 2020.gada 1.janvāra, lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumu, braucot reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā, katram daudzbērnu ģimenes loceklim būs nepieciešams uzrādīt “3+ Ģimenes karti” kopā ar pasi, ID karti, skolēna vai studenta apliecību.

Šobrīd skolēniem un studentiem līdz 24 gadu vecumam ir iespēja uzrādīt arī vecāku “3+ Ģimenes karti”, ja tajā ir norādīts attiecīgās personas vārds un uzvārds, bet katrs ģimenes loceklis no septiņu gadu vecuma ir tiesīgs saņemt arī savu personīgo apliecību, tādā veidā nodrošinot sev ērtāku iespēju iegūt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

Aicinām daudzbērnu ģimenes pievērst uzmanību gaidāmajām izmaiņām un mudinām vecākus savlaicīgi vērsties Sabiedrības integrācijas fondā un pasūtīt “3+ Ģimenes karti” saviem bērniem, jo nākamgad skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, uzrādot vecāku karti, vairāk nevarēs saņemt braukšanas maksas atvieglojumus. Bērniem un studentiem būs nepieciešama sava personificēta “3+ Ģimenes karte”.

Plašāka informācija par valsts atbalsta programmu, kā arī iespējams pieteikties kartei ir mājaslapā www.godagimene.lv vai mobilajā lietotnē “3+ karte”. Kartes izgatavošanas laiks ir līdz 45 dienām.

Jāpiemin, ka šobrīd skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, kuri ir daudzbērnu ģimenes locekļi, var saņemt atlaidi 90% apmērā no vienas biļetes cenas, savukārt pārējie daudzbērnu ģimenes locekļi – 50% apmērā no vienas biļetes un 40% apmērā no abonementa biļetes cenas. Tāpat valsts svētkos, 4.maijā, 11. un 18. novembrī, daudzbērnu ģimenes reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā var braukt bez maksas.

Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte” ir valsts veidota atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kas reizē ir arī kā apliecinošs dokuments, tam, ka ģimenē aug trīs un vairāki bērni vecumā līdz astoņpadsmit gadiem, kā arī pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Tāpat šīs kartes īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, ko piedāvā valsts un privātie uzņēmumi Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Valsts SIA “Autotransporta direkcija”