Izsludināts iepirkums par hibrīdautobusu iegādi

SIA “VTU Valmiera”, izsludinot atklātu konkursu, plāno iegādāties deviņus jaunus dīzeļa – elektriskos hibrīdautobusus pasažieru pārvadāšanai Valmieras pilsētas maršrutos. Pašuzlādes dīzeļa – elektriskie hibrīdautobusi ir videi draudzīgāki, ekonomiskāki un ir klusāki.


Autobuss ar hibrīdpiedziņu bremzēšanas laikā reģenerē enerģiju un veic akumulatoru uzlādi. Uzsākot braukšanu, elektrodzinēja piedziņai tiks izmantota saražotā enerģija, tādējādi taupot degvielu. Autobusos tiks izmatots “Euro 6” dīzeļdzinējs.

SIA “VTU Valmiera” kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību ir pieņēmuši lēmumu iegādāties hibrīdautobusus, jo tie ir ne tikai videi draudzīgāki, bet finansiāli izdevīgāki, kā arī piemērotāki ekspluatācijai Valmieras pilsētas maršrutu tīklā. Pašuzlādes dīzeļa – elektriskajiem hibrīdautobusiem nav ierobežots veicamais attālums un nav nepieciešama elektroenerģijas uzlādes infrastruktūra. Pirms tam tika veikti arī testi. 2016.gada rudenī SIA “VTU Valmiera” testēja pirmo hibrīdautobusu – “Volvo” ražoto, ar kuru tika sasniegts apmēram 25 procentu degvielas patēriņa un CO2 izmešu samazinājums. 2017.gada aprīlī uzņēmums testēja jaunu Iveco Bus Urbanway markas hibrīdautobusu. Lēmums izvēlēties hibrīdautobusus pieņemts, izvērtējot Valmieras pilsētas maršrutu tīklu, reisu garumus, ņemot vērā arī klimatiskos apstākļus, kā arī iespējas nodrošināt nepārtrauktu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas ilgtspēju Valmierā.

Jauniegādātie autobusi brauks Valmieras pilsētas maršrutos, aizstājot esošos autobusus.

Autobusi iegāde tiek veikta projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta iegāde Valmieras pilsētai” ietvaros, kas tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Projekta kopējās izmaksas tiek plānotas EUR 2 835 000 apmērā, tajā skaitā Kohēzijas fonda finansējums EUR 1 906 322 apmērā.

Piedāvājumus pieņems līdz 26.februārim.