No 4.aprīļa skolēniem nepiemēros braukšanas maksas atvieglojumus

No 4.aprīļa Valmieras pilsētas maršrutu autobusos skolēniem netiek piemēroti braukšanas maksas atvieglojumi līdz brīdim, kad Latvijā tiks atcelta ārkārtējā situācija.

Lēmums pieņemts 26.marta Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē, ņemot vērā gan epidemiologu ieteikumus, gan satiksmes ministra aicinājumu vīrusa Covid-19 iespējamai izplatības ierobežošanai sabiedriskajā transportā, lai novērstu bezmērķīgu pulcēšanos un pārvietošanos, kad iedzīvotājiem ir jāievēro fiziskā distancēšanās. Lēmums palīdzēs nodrošināt arī epidemioloģisko drošību un mazināt sabiedrības veselības apdraudējumu, ierobežojot Covid-19 infekcijas izplatības risku Valmierā. Turklāt no 23.marta visā valstī mācību process notiek attālināti, nenotiek treniņi, pulciņi un interešu izglītības nodarbības, skolēniem šobrīd nav nepieciešams ar sabiedrisko transportu doties uz izglītības iestādēm, lai tās apmeklētu klātienē.

Braukšanas maksas atvieglojumi skolēniem netiks piemēroti, kamēr ir spēkā Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojums Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Lēmums par braukšanas maksas atvieglojumu nepiemērošanu Valmieras pilsētas vispārizglītojošo iestāžu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu skolēniem līdz brīdim, kad Latvijā tiks atcelta ārkārtējā situācija, ir stājies spēkā pēc saistošo noteikumu “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā” grozījumu saskaņošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un publicēšanas Latvijas Republikas oficiālajā izdevējā “Latvijas Vēstnesī”.