Oskaram Spurdziņam – valsts augstākais apbalvojums

Sveicam un lepojamies!

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2020.gada 30.oktobrī nolēma par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā, ar savu darbu Latvijas Tautas frontē stiprinot valstiskumu un sargājot Latvijas neatkarību 1991.gada janvāra barikādēs un augusta puča laikā, apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri bijušo Valmieras pilsētas Tautas deputātu padomes priekšsēdētāju, bijušo Latvijas Tautas frontes Valmieras mēbeļu kombināta nodaļas dibinātāju un vadītāju, tagad SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētāju Oskaru Spurdziņu.

“Pirms 30 gadiem janvārī tauta devās uz barikādēm, lai aizstāvētu savas valsts atgūto neatkarību. Tā bija drosme stāties pretī milzīgam pārspēkam un apņēmība nosargāt savu brīvību. Augstākie valsts apbalvojumi ir pateicība Latvijas Tautas frontes cilvēkiem, kuri organizēja un koordinēja tautas nevardarbīgo pretestību,” uzsver Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte.

Par valsts apbalvojumu pasniegšanu Ordeņu kapituls lems pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un noteikto ierobežojumu atcelšanas, paziņojot par to oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Plašāk par apbalvojuma saņēmējiem šeit.