Paldies par dalību Ēnu dienā!

Paldies Sandim, Rodrigo, Augustam, Kristianam, Miķelim, Laurim un Krišam par interesi Ēnu dienā iepazīt autobusa vadītāja darbu! Paldies autobusa vadītājiem Andrim Mickevičam un Aivaram Dzalbem par interesanto stāstījumu!

Arī SIA “VTU Valmiera” 12.februārī piedalījās Ēnu dienā, pasaulē atpazīstamā un atzītā Junior Achievement karjeras izglītības programmā 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Jaunieši varēja salīdzināt autobusa vadītāja darbu, pārvadājot pasažierus Valmieras pilsētas un starppilsētu maršrutos. Puišus interesēja, cikos sākas autobusa vadītāja darba diena un cikos skan modinātājzvans, kādi ir pasažieri un cik svarīgi, lai ne tikai šoferis laipni sagaidītu braucējus, bet arī pasažieri pateiktos par braucienu, cik kilometru dienā veic viens autobuss, ko nozīmē katra poga un rādījums panelī, ko autobusa vadītājs dara pārtraukumos, vai ir jāpārzina arī transportlīdzekļa tehniskā puse, kā autobusi tiek laboti, mazgāti, kādi jauni tehniskie risinājumi parādījušies, un vēl citi jautājumi, uz kuriem atbildēja un visu izrādīja Andris un Aivars. Turklāt pārtraukumā ēnotājiem bija iespēja izmēģināt, cik ērts ir autobusa vadītāja krēsls un kā darbojas panelī esošās pogas un sviras.

SIA “VTU Valmiera” Ēnu dienā piedalījās ceturto gadu.