Parakstīts līgums par deviņu jaunu hibrīdautobusu iegādi

2019. gada 6. novembrī

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VTU VALMIERA” parakstīja līgumu ar Solaris Bus & Coach S.A. par deviņu jaunu dīzeļa – elektrisko hibrīdautobusu iegādi. Autobusi, kas daļu nepieciešamās enerģijas spēj saražot bremzējot, tādējādi tie ir videi draudzīgāki, ekonomiskāki un klusāki, Valmieras pilsētas maršrutos kursēt sāks 2020.gada rudenī.

Tā kā transportlīdzeklis ar hibrīdpiedziņu bremzēšanas laikā reģenerē enerģiju un veic akumulatoru uzlādi, tas ir piemērots pilsētas maršrutiem, kur bieži jāpiestāj pieturvietās un krustojumos. Uzsākot braukšanu, elektrodzinēja piedziņai tiek izmantota saražotā enerģija, kas savukārt ļauj noteiktu laiku braukt ar izslēgtu dzinēju. Tādējādi tiek taupīta degviela, sasniedzot, kā uzrādīja testa braucieni, pat 30 procentu degvielas ietaupījumu, kā arī samazinājās izmešu daudzums. Pašuzlādes dīzeļa – elektriskajiem hibrīdautobusiem nav ierobežots veicamais attālums un nav nepieciešama elektroenerģijas uzlādes infrastruktūra.

“Esam lepni kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību īstenot šo projektu un pilsētas satiksmē ieviest videi draudzīgākus transportlīdzekļus. Autobusi Valmieras ielās, pārvadājot pasažierus, kursē pat līdz 13 stundām dienā, tādējādi būsim spēruši lielu soli, rūpējoties ne tikai par pasažieru ērtībām, bet apkārtējās vides saudzēšanu un saglabāšanu. Tie ir arī mūsu uzņēmuma mērķi būt sociāli atbildīgiem un kvalitāti nodrošināt, ņemot vērā notiekošo pasaulē gan rūpēs par vidi, gan jaunāko tehnoloģiju izmantošanā,” stāsta sabiedrības ar ierobežotu atbildību “VTU VALMIERA” valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš.

Lēmums izvēlēties hibrīdautobusus pieņemts, izvērtējot Valmieras pilsētas maršrutu tīklu, reisu garumus, ņemot vērā arī klimatiskos apstākļus, kā arī iespējas nodrošināt nepārtrauktu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas ilgtspēju Valmierā.

Projekta kopējās izmaksas tiek plānotas EUR 2835000 apmērā, t.sk. Kohēzijas fonda finansējums EUR 1906322 apmērā.

Autobusu iegāde tiek īstenota Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta iegāde Valmieras pilsētai” (vienošanās Nr.4.5.1.2/17/I/006) ietvaros.