Pirms autobusa biļetes iegādes aicina pārbaudīt, vai nauda nav bojāta

SIA “VTU Valmiera” lūdz pasažierus pirms biļetes iegādes pārliecināties, ka nauda nav bojāta, jo autobusa vadītājam ir tiesības šādu banknoti nepieņemt.


Atsaucoties uz 3.janvārī notikušo starpgadījumu, kad no pasažiera netika pieņemta bojāta banknote, uzņēmums informē, ka situācija ir pārrunāta ar autobusa vadītāju. Pasažiera sniegtā banknote bija pārplēsta un salīmēta ar līmlenti. Tādējādi, vadoties pēc Eiropas Centrālās bankas lēmuma, banknote atzīstama kā nederīga. Uzņēmums atvainojas ģimenei par radušos pārpratumu, bet arī norāda, ka autobusa vadītājam nav bijusi iespēja aprunāties ar zēnu par iespējamo risinājumu, jo viņš pēc norādījuma, ka naudas banknote ir bojāta, no autobusa izkāpis. Tas noticis pieturā pie dzīvesvietas dienas laikā. Uzņēmumā apliecina, ka pasažieris bezpalīdzīgā stāvoklī netiktu atstāts.

Dažādas situācijas ar autobusu vadītājiem pārrunātas arī SIA “VTU Valmiera” regulāri rīkotajās mācībās darbiniekiem. Arī šim gadījumam tiks pievērsta pastiprināta uzmanība. Taču jāņem vērā, ka vispirms ir vecāku atbildība, lai bērns droši nokļūtu vajadzīgajā galapunktā.

Kārtību nosaka Eiropas Centrālās bankas 2013.gada 19.aprīļa lēmums par eiro banknošu nominālvērtībām, parametriem, atveidošanu, apmaiņu un izņemšanu no apgrozības.