SIA “VTU Valmiera” 2020.gads

2020.gads uzņēmuma SIA “VTU Valmiera” vēsturē paliks ar nozīmīgām pārmaiņām Valmieras sabiedriskā transporta sistēmā. 15.oktobrī svinīgā preses konferencē tika prezentēti deviņi jauni dīzeļa – elektriskie hibrīdautobusi. Pirmo videi draudzīgo autobusu Gaujas zelta smilšu krāsā Valmieras ielās iedzīvotāji ieraudzīja 26.oktobrī.

Tas ir liels solis vides kvalitātes uzlabošanā un ilgtspējīgs ieguldījums pilsētas attīstībā. Autobusā esošā sistēma nodrošina, ka bremzēšanas laikā tiek reģenerēta enerģija un veikta akumulatoru uzlāde. Tas ļauj, uzsākot braukšanu, noteiktu laiku pārvietoties ar izslēgtu dzinēju, tādējādi taupot degvielu un samazinot izmešu daudzumu.

Kvalitatīva darba apliecinājums ir arī AAS “Balta” rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2020” kategorijā “Pasažieru pārvadātāji” saņemtais Sudraba novērtējums. Uzņēmums konkursā piedalījās jau septīto gadu, jo tā ir lieliska iespēja gūt profesionāļu ieteikumus, kā vēl uzlabot autoparku un tehnisko nodrošinājumu, negadījumu novēršanu un pārvaldību, spēju izvērtēt un paredzēt iespējamos riskus, kā organizēt mācības darbiniekiem, veicināt atbildīgu rīcību.

Tāpat atkārtoti pēc ISO 9001 standarta sertificēta Kvalitātes vadības sistēma, apliecinot, ka uzņēmums rūpējas par pakalpojumu kvalitāti. Šajā kvalitātes vadības sistēmā ir iekļauta arī ISO 50001 standartam atbilstoša energopārvaldības sistēma. Tā palīdz rast iespējas energoresursu taupīšanai, pārtēriņa novēršanai un analizēšanai. Atkārtota sertificēšana ir gan novērtējums, gan uzdevums turpināt iesākto – pasažieriem, darbiniekiem draudzīgs uzņēmums, kas domā ilgtermiņā un rūpējas par vidi.

Par piedāvājuma kvalitātes celšanu pateicamies arī pasažieriem. Iedzīvotājiem informējot par nepieciešamajām izmaiņām autobusu kustībā, arī 2020.gadā tika uzlabots gan Valmieras pilsētas maršrutu, gan reģionālo maršrutu autobusu kustības saraksts, nodrošinot ērtāku nokļuvi uz izglītības iestādi, darbavietu u.c. Šī gada viens no lielākajiem izaicinājumiem būs ērtas un modernas sistēmas izstrādāšana, kas, izmantojot viedtālruni, palīdzēs veiksmīgāk izprast Valmieras pilsētas maršrutu autobusu kursēšanas ceļus, ātri un ērti atrast sev piemērotāko maršrutu.

2020.gads uzņēmumā vēsturē ierakstīts arī ar jauniem noteikumiem Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. “Pateicos autobusa vadītājiem, visiem darbiniekiem un pasažieriem! Rūpes par veselību ir nopietns uzdevums, ar kuru varam tikt galā tikai visi kopā. Lai gan piedzīvoti dažādi brīži un neziņa par turpmāko, atbildīga rīcība vienmēr ir prioritāte. Ticu, ka mums tas izdosies arī turpmāk. Lai jaunajā gadā veselība un savstarpēja cieņa!” vēl SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš.