SIA “VTU Valmiera” paveiktais 2019.gadā

SIA “VTU Valmiera” 2019.gadā nozīmīgākie darbi bija iepirkuma dokumentācijas sagatavošana, lai iegādātos deviņus jaunus dīzeļa – elektriskos hibrīdautobusus pasažieru pārvadāšanai Valmieras pilsētas maršrutos, kā arī piedāvājuma sagatavošana, lai turpinātu pasažieru pārvadāšanu Vidzemē no 2021. līdz 2030.gadam.

Kamēr konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu valsts SIA “Autotransporta direkcija” vēl izskata pieteikumus, līgums ar Solaris Bus & Coach S.A. par jaunu dīzeļa – elektrisko hibrīdautobusu piegādi parakstīts pērnā gada nogalē. Šāda veida autobusi bremzēšanas laikā reģenerē enerģiju un veic akumulatoru uzlādi. Tas nozīmē, ka tie ir piemēroti pilsētas maršrutiem, kur bieži ir jāpiestāj pieturvietās un krustojumos. Uzsākot braukšanu, elektrodzinēja piedziņai tiek izmantota saražotā enerģija, kas savukārt ļauj noteiktu laiku braukt ar izslēgtu dzinēju. Tādējādi tiek taupīta degviela, sasniedzot, kā uzrādīja testa braucieni, pat 30 procentu degvielas ietaupījumu, kā arī samazinās izmešu daudzums. Videi draudzīgie autobusi Valmieras pilsētas maršrutos kursēt sāks 2020.gada rudenī. Autobusu iegāde tiek īstenota Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta iegāde Valmieras pilsētai” (vienošanās Nr.4.5.1.2/17/I/006) ietvaros. Projekta kopējās izmaksas tiek plānotas EUR 2835000 apmērā, t.sk. Kohēzijas fonda finansējums EUR 1906322 apmērā.

Prieks, ka jau sesto gadu uzrādīti augsti rezultāti AAS “Balta” rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2019”. SIA “VTU Valmiera” kategorijā “Pasažieru pārvadātāji” saņēma sudraba novērtējumu. Žūrija vērtēja autoparku un tehnisko nodrošinājumu, negadījumu novēršanu un pārvaldību, spēju izvērtēt un paredzēt iespējamos riskus, ieguldījumu mācību organizēšanā darbiniekiem, viņu atbildīgas rīcības rosināšanu, tostarp braukšanas ātruma kontrolēšanu. Tā ir lieliska iespēja saņemt ekspertu novērtējumu, lai uzlabotu darba kvalitāti.

Vairāki uzlabojumi tika veikti, domājot par klientu ērtībām. Tika noslēgts līgums ar pasažieru pārvadātājiem AS “CATA”, paredzot, ka SIA “VTU Valmiera” abonementa biļetes ir derīgas arī AS “CATA” autobusos un AS “CATA” abonementu biļetes – SIA “VTU Valmiera” autobusos. Tas nozīmē, ka pasažieris saņem abonementa biļetē noteiktās atlaides neatkarīgi no tā, kuru pārvadātāju izvēlējies. Tāpat arī reģionālās vietējās un reģionālās starppilsētu nozīmes maršrutu autobusos ir ieviesta norēķinu sistēma ar bankas karti. Tomēr lūgums pasažieriem saglabāt iespēju norēķināties arī ar skaidru naudu traucējumu sistēmā vai interneta nodrošinājuma pārtraukuma dēļ.

Pagājušajā gadā Vidzemes plānošanas reģions uzsāka pilotprojekta “Transports pēc pieprasījuma” īstenošanu. Tas ir jauns risinājums ar mērķi būt videi draudzīgākiem, rīkoties ekonomiski izdevīgāk. Projektā iekļauto novadu iedzīvotājiem līdz 2020.gada 30.septembrim nodrošināta iespēja bez maksas izmantot pasažieru pārvadājumu pakalpojumu, iepriekš piesakot vēlamā brauciena laiku un mērķi. Mazsalacas novadā par šī pakalpojuma sniedzēju konkursa kārtībā tika izvēlēts SIA “VTU Valmiera”.