Valmieras autoostā apskatāma VDMV audzēkņu darbu izstāde

Valmieras autoostā apskatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) profesionālas ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” audzēkņu 2017./2018. mācību gadā tapušo darbu izstāde “Gleznotāja darbnīca”.

Radošie mirkļi tverti skolas vidē. Modeļu lomās iejutās skolas audzēkņi, kā arī izstādīto darbu autori: Unda Barisa, Greisa Geca, Līva Mince, Viktorija Paegle, Diāna Valdmane.

Savukārt gleznieciskie izteiksmes līdzekļi meklēti mācību priekšmeta “Mākslas valodas pamati” stundās, iepazīstot 20.gadsimta modernisma mākslas virzienus (fovisms, ekspresionisms) un iedvesmojoties no mūsdienu industriālās vides  gleznotāja Andra Vītoliņa kontrastainās krāsu valodas un fotofiksācijas izmantojuma.

Iniciatīvu izvietot darbus pilsētvidē, tostarp Valmieras autoostā, VDMV sāka Valmieras Mākslas dienu laikā, 2019.gada aprīlī. Gūstot pozitīvas iedzīvotāju atsauksmes, kā arī audzēkņiem un pedagogiem to saskatot kā lielisku iespēju publiski demonstrēt mācību procesā radīto, nolemts arī turpmāk Valmieras autoostā piedāvāt apskatei topošo mākslinieku darbus.